techlord_logo_regular_rgb_600 kopia
Endorfy Fortis 5 Dual Fan cooler

Chłodzenia ENDORFY. Premiera coolerów

Ofertę komponentów komputerowych ENDORFY otwierają chłodzenia powietrzne, wodne oraz wentylatory PC. Wywodzą się one z kultowych serii Fortis, Fera, Navis i Fluctus, będących synonimem chłodzeń wysokiej jakości. Od teraz występują pod nowym brandem, zapewniając jeszcze lepszą wydajność oraz skuteczność. Poznaj premierowe modele.

Chłodzenia powietrzne CPU ENDORFY

Po zamontowaniu chłodzeń powietrznych CPU ENDORFY Fera 5 lub Fortis 5 możesz usiąść i zastanowić się, czy one w ogóle działają? No jasne, że działają! Tylko robią to praktycznie w absolutnej ciszy. A mimo to odznaczają się wysoką skutecznością.

ENDORFY Fera 5 i Fortis 5 występują w kilku wariantach:

ENDORFY Fera 5 zalicza się do rozwiązań smuklejszych bardziej kompaktowych. Jest coolerem stosunkowo niskim, dobrym do niewielkich obudów. Otrzymał cztery ciepłowody zanurzone w podstawce oraz aluminiowy radiator o gęsto ułożonych, asymetrycznych żebrach. Konstrukcję wieńczy wentylator Fluctus 120 mm. W sklepie TechLord spotkasz też model z podświetleniem ARGB o identycznych parametrach. Gdy zależy Ci na bardziej wydajnym chłodzeniu, rozważ zakup ENDORFY Fera 5 Dual Fan, który posiada dwa wentylatory. Flankują one radiator z obu stron, wirując w przeciwnych kierunkach.

ENDORFY Fortis 5 ma masywniejszy radiator (również z asymetrycznymi żebrami), a do tego sześć ciepłowodów. Do wyboru masz model z pojedynczym wentylatorem 140 mm, z duetem 120 + 140 mm oraz 140 mm ARGB.

Rzecz jasna zarówno ENDORFY Fortis 5, jak i Ferra 5, współpracują z najnowszymi podstawkami AMD oraz Intel. Wyposażysz w nie starszego desktopa i skrzynkę z podzespołami najnowszej generacji.

Zobacz chłodzenia powietrzne ENDORFY w sklepie TechLord

Chłodzenia wodne AiO Navis od ENDORFY

Mówisz, że nie chcesz chłodzenia powietrzem? W porządku. ENDORFY przygotowało chłodzenia wodne AiO Navis (All-In-One). Na początek dwa modele:

Tak naprawdę różnią się tylko wielkością chłodnicy oraz rozmiarem zamontowanych na niej wentylatorów. A są to dobrze znane wentylatory Fluctus (możesz je też dokupić osobno). Co ważne, w każdym modelu znajdziesz te same rozwiązania. Zaliczają się do nich:

  • Blokopompka z ceramicznym łożyskiem
  • Sterowanie PWM
  • Wentylatory z profilowanymi łopatkami
  • Asymetryczny blok wodny
  • Elastyczne węże w oplocie mierzące około 39 cm
  • Kompatybilność z najnowszymi podstawkami Intel i AMD

Ważnym atutem i wyróżnikiem chłodzeń ENDORFY Navis jest ich cicha praca. Pompka pracuje bezgłośnie, tak samo jak wentylatory. W rezultacie całość daje z siebie wszystko, żeby schłodzić procesor (a ten też się nie oszczędza), robiąc robotę bez zbędnego szumu. Montaż chłodzenia AiO Navis do obudowy jest dziecinnie prosty, wymaga przykręcenia raptem kilku śrubek i podłączenia wtyczki do gniazda na płycie głównej. Pastę termoprzewodzącą otrzymujesz w zestawie.

Zobacz chłodzenia wodne AiO ENDORFY w sklepie TechLord

Wentylatory do PC ENDORFY

I wreszcie element, którego nie może zabraknąć w żadnym desktopie – wentylatory Fluctus zapewniające cyrkulację powietrza w obudowie. Do wyboru masz dwa rozmiary – 120 mm oraz 140 mm. W obydwu zastosowano wycięcia na krawędziach łopatek, które mają za zadanie minimalizować szum podczas wirowania na najwyższych obrotach. To w połączeniu z gumkami amortyzującymi drgania na każdej osi gwarantuje ciszę.

Potrzebujesz jej przecież kiedy grasz, a także podczas pracy twórczej. W końcu rozproszenie jest wrogiem efektywności. Co ważne, masz możliwość sterowania prędkością obrotową wentylatorów. ENDORFY daje Ci taką możliwość w postaci opcjonalnego sterowania PWM. Dysponując wiedzą na temat ustawień w BIOS-u płyty głównej możesz wyznaczyć wartość sygnału, przy której wentylatory ENDORFY mają się zatrzymać.

W portfolio producenta nie zabrakło rzecz jasna wentylatorów z podświetleniem LED ARGB. Te najlepiej prezentują się w przeszklonych obudowach, goszcząc na chłodzeniu CPU, na chłodnicy AiO, na froncie skrzynki, bądź w każdym z wymienionych miejsc. Bo czemu nie! Oczywiście wentylatory ENDORFY Fluctus występują w dwóch rozmiarach: 120 i 140 mm, a każdy posiada te same rozwiązania, co modele bez ARGB (przycinane krawędzie łopatek, gumki antywibracyjne, sterowanie PWM).

Zobacz wentylatory ENDORFY w sklepie TechLord

Zobacz wszystkie produkty ENDORFY

Udostępnij post

Dowiedz się więcej: